Zostało już tylko 7 dni do startu społecznego hackathonu HopeIT. Programiści z całej Polski spotkają się we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych. W 24 godziny mają stworzyć prototyp aplikacji wpierającej działalność fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. To ostatni moment, żeby dołączyć do wydarzenia, stworzyć innowacyjne rozwiązanie i powalczyć o atrakcyjne nagrody.
Najlepsze światowe osiągnięcia zainspirowały pomysłodawców HopeIT do stworzenia inicjatywy, która ma zapoczątkować nowy trend w zakresie współpracy sektora IT i NGO. Chcą, aby nowoczesne technologie wspierały rozwój sektora organizacji pożytku publicznego. W Polsce jest 20 000 fundacji i 100 000 stowarzyszeń. Większość z nich potrzebuje wsparcia technologicznego, aby dalej rozwijać swoją działalność. Dlatego podczas HopeIT ma powstać prototyp rozwiązania usprawniającego procesy crowdfundingowe oraz tworzącego platformę stałego kontaktu z darczyńcami. Pierwszym beneficjentem będzie fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. – Udział w takich projektach jest bardzo rozwojowy. Daje szanse na stworzenie od podstaw rozwiązania, a także znalezienia osób, które krytycznym okiem spojrzą na kod i zrobią tzw. code-review. Poza tym zaangażowanie specjalistów IT w inicjatywy tego typu jest doceniane przez pracodawców – mówi Bartosz Ciepluch, dyrektor wrocławskiego oddziału NOKIA, pomysłodawcy przedsięwzięcia.
Ostatnie dni rejestracji i atrakcyjne nagrody
Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy do 20 października zarejestrować się na www.hopeit.pl. Dla programistów, którzy nie mają swojego zespołu, organizatorzy stworzyli specjalne miejsce na Facebooku, gdzie można zgłosić się i dołączyć do jednego z teamów – tzw. HopeIT Gathering Point (www.facebook.com/hopeIT.hackathon). Zespoły podczas hackathonu powalczą także o atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów wydarzenia. W puli znajduje się bon o wartości 10 000 zł do wykorzystania na zakup sprzętu i oprogramowania w Media Markt, możliwość zaprezentowania pomysłu podczas jednej z najważniejszych konferencji IT – code::dive oraz koordynacja dalszego rozwoju aplikacji w open source i liderowanie projektowi o społecznym charakterze. – Jako programiści posiadamy wiedzę oraz umiejętności, którymi chcemy podzielić się z innymi. Świadomość, że dzięki stworzeniu nowej aplikacji możemy pomóc w zbiórce pieniędzy oraz uratować małe dzieci jest szalenie motywująca – podsumowuje Adam Badura, software architekt z NOKIA oraz członek jury HopeIT.
Wydarzenie odbędzie się we Wrocławiu w dniach 27-28 października.
Więcej informacji: www.facebook.com/hopeIT.hackathon/ oraz www.hopeit.pl